
Отборът на АБФ от свободни агенти отстъпи на Монтана във втората си контрола
Отборът Отборът на Асоциацията на българските футболисти (АБФ), съставен от свободни агенти, загуби от Монтана с 1:3 във втората си контрола по време на лятната пауза. Двубоят се игра на стадион „Огоста“.
Подобен отбор се организира за 19-а поредна година от АБФ, като целта на проекта е да се помогне на футболистите да си намерят клубове по време на предсезонната подготовка.
Домакините от Монтана откриха резултата в добавеното време на първата част. Точен беше Петър Атанасов. Пет минути след почивката Монтана удвои преднината си след попадение на Ибрахама Мохамад.
В 55-ата минута отборът на АБФ намали резултата след стандартна ситуация. Христо Стоянов центрира от корнер в наказателното поле, където Владимир Тенев засече с глава за 2:1.
Пет минути преди края на мача след грешка на гостите при изнасянето на топката Петър Тодоров успя да се разпише за окончателното 3:1.
„Съвсем прилично изглеждаше отборът ни. Общо взето стана хубав мач, от който и двата отбора са доволни. Мисля, че тези млади момчета се представиха добре. Ние тренираме заедно в лагерна обстановка от една седмица, а Монтана все пак миналия сезон играеше в Първа лига. Доволен съм от участието на всички. Има интерес към някои футболисти. Всичко мина добре“, заяви след края на мача треньорът на отбора на свободните агенти Румен Стоянов.
Той пусна в игра следните футболисти:
Андрей Димитров, Георги Георгиев, Антонио Василев, Владимир Тенев, Асен Георгиев, Теодор Иванов, Николай Андонов, Адриан Кирилов, Александър Добчев, Христо Стоянов, Лазар Георгиев (Божидар Петров, Харис Господинов, Ангел Димитров, Димитър Симеонов, Радослав Александров, Георги Георгиев, Стилян Палчев и Пресиян Семов).
В първата си контрола отборът на АБФ загуби от Вихрен с 1:4 на стадиона в Сандански.